הדברת מזיקים בחיפה

 
 
החיים בסביבה האורבנית והכפרית כאחד, מפגישה אותנו ללא ספק עם מגוון רחב מאד של בעלי חיים שונים - אלא שמחלקם אנחנו כמובן רוצים להיפטר. להדברה נכונה של מזיקים יש השפעות טובות מאד על הסביבה שבה אנחנו חיים - הילדים שלנו חיים בסביבה נקייה יותר, חיות המחמד שלנו נהנות ממרחב מחיה נח. ואנחנו מרגישים בטוחים יותר בתוך הבית והחצר שלנו. אז איך מבצעים הדברת מזיקים נכונה? ראשית, חשוב להבין שיש מגוון רחב מאד של שיטות - הן תלויות כמובן בסוג המזיק הספציפי שבו רוצים לטפל. יש מקרים שבהם לא נפגע במזיק - אלא רק נרחיק אותו, כמו לדוגמא במקרה של נחשים.
 

מה עושים עם נחש?

 
לנחשים יש משמעויות רבות בתרבויות רבות, ואפילו ביהדות הנחש מזוכר מספר פעמים. עם זאת, כמובן שברגע שמגלים נחש, יש בדיוק דבר אחד שצריך לעשות - ליצור קשר עם לוכד נחשים מנוסה. חשוב מאד שמי שיטפל בנחש יהיה אדם מקצועי ממספר סיבות:

  1. רק אדם מקצועי יודע האם הנחש המדובר הוא ארסי או לא - וכמובן ידוע לטפל בו בהתאם.
  2. כל הנחשים שנמצאים בתוך שטח ישראל מוגדרים כחיה מוגנת - כלומר עלינו ליצור קשר עם לוכד מנוסה שידע איך ללכוד את הנחש, ועם זאת לא לפגוע בו - וכך אנחנו נמנעים מקבלת קנס.
  3. ללוכד המקצועי שי את כל הכלים שהוא צריך - גם כדי לגלות את הנחש ולאתר אותו (נחשים רבים אוהבים להסתתר במקומות חשוכים), וגם כמובן כדי ללכוד את הנחש, ובסופו של דבר - לשחרר אותו בחזרה אל הטבע הרחוק, שם הוא שייך.
 

הדברות ביתיות יותר

 
כמובן שלא כל בוקר אנחנו נתעורר ונגלה שיש לנו נחש בסלון. לעומת זאת, יש מזיקים אחרים נגדם נשתמש בשיטות שיותר מוכרות לנו כמו ריסוס. הריסוס יעיל מאד נגד מגוון רחב מאד של מזיקים קטנים - זבובים, נמלים, פרעושים, יתושים ודבורים. כלומר - ריסוס טוב מאד נגד חרקים. יש לנו כמובן שתי אפשרויות - לנסות לרסס בעצמנו, או ליצור קשר עם חברת הדברה מקצועית. השיטה העצמאית טובה במידה וגילינו ריכוז קטן יחסית, והתרסיס הביתי יוכל לעשות את העבודה. במידה וגילינו ריכוז גדול יותר, או שלאחר הריסוס הביתי אנחנו מגלים עוד מזיקים - סימן שכדאי ליצור קשר עם חברה של הדברת מזיקים בחיפה מקצועית, שלה כל הכלים המתאימים כדי לבצע ריסוס כולל בשטח.
 
הדברת מזיקים בחיפה