שטיחים ממלאים תפקיד חשוב מאד. הם מהווים פריט עיצובי שמחמם את הבית ומשלים את האווירה. במיוחד בימות החורף בהם הרצפה קרירה כל כך. נעים לפרוס שטיח על הרצפה וליהנות מאווירה נעימה ומשפחתית. כך ניתן ללכת אפילו יחפים, וגם לשבת על הרצפה עם הילד והצעצועים.

גם בבתי עסק ובמשרדים עושים שימוש בשטיחים. אלו תורמים לאווירה ולתחושה שמתקבלת כאשר נכנסים למקום. אך אי0ן ספק שאחד הגורמים המעיקים בנושא השטיחים הוא העובדה ששטיחים נוטים לצבור הרבה מאוד לכלוך. בעוד שאת הרצפה אנחנו יכולים לשטוף במים, הרי השטיח גדול, מסורבל ואנו לא מסוגלים לנקותו בעצמנו בצורה יסודית. אז מה עושים?

תחזוקה נכונה של השטיח

אמנם ניקוי יסודי אי אפשר לבצע באופן עצמי. אבל יש אי אילו פעולות תחזוקה פשוטות שמסייעות לנו לשמור על השטיח, ולמנוע נזקים מצטברים. ראשית חשוב לשאוב את האבק באופן שגרתי, וכך למנוע הצטברות אבק ולכלוך. כמו כן ראוי להתרגל ללכת על השטיח ללא נעליים, הנעליים מביאות עימן המון לכלוך ופירורים, וחבל להעמיס את כל התכולה המלוכלכת הזו על השטיח. מלבד זאת ההמלצה היא להימנע מאוכל ושתיה מעל גבי השטיח. כל טפטוף או פירור נקלטים בשטיח ומתקשים להיפרד ממנו. אם תשכילו לעשות שימוש נכון בשטיח שלכם, הרי תוכלו ליהנות ממנו לאורך זמן, ולשמור על ניקיונו.


טיפול מקצועי אחת לתקופה

אחת לתקופה יש צורך לשלוח את השטיח לניקוי מקצועי, וזאת כדי לחדש ולרענן אותו על שכבותיו. ניקוי שטיחי צמר זו משימה נחוצה מאוד. שכן גם שטיח מתוחזק היטב צובר לכלוך וכתמים. וגם אם אנו מקפידים היטב על ההיגיינה שלו, הוא מתלכלך. כדי לנקות אותו באופן יסודי יהיה נכון לפנות אל חברת ניקוי שטיחים בחיפה אשר מתמחה בניקוי שטיחי צמר. החברה מבצעת את העבודה באופן מקצועי ומותאם למצב השטיח, והמטרה שלה היא להחזיר לכם שטיח נקי וחף מכל לכלוך וכתם. עבור השגת המטרה הזו עושה החברה שימוש בחומרים מקצועיים ומכשור מתקדם ומותאם היטב למטרה.

תהליכי הניקוי של שטיחי צמר

היות וניקוי שטיחי צמר הינו תהליך מורכב שכולל מספר שלבים, לרוב תאסוף החברה את השטיח מבית הלקוח על מנת לבצע את הניקוי על כל שלביו:

  • השריית השטיח וקרצוף – בשלב הראשון משרים את השטיח במים וחומרי ניקוי למשך כמה שעות. אחרי ההשריה מבצעים קרצוף יסודי באמצעות מכונות קרצוף שמסירות את הכתמים.
  • ייבוש – אחרי הניקיון עובר השטיח תהליך של ייבוש מוחלט. גם הייבוש הינו תהליך ממוכן שמתבצע באמצעות מייבש בטמפרטורה מתאימה.
  • נטרול ריחות – היות ושטיחים צוברים ריחות שונים שקיימים במקום בו הם נמצאים, יש לבצע תהליך מיוחד לנטרול ריחות שדבקו בשטיח. הנטרול מתבצע באמצעות חומרים מיוחדים.
  • ניעור יסודי – על מנת להסיר שיירי שערות עקשניות ששרדו את כל התהליך הזה, מנערים את השטיח בצורה יסודית מאוד.
  • ריכוך הסיבים – לאחר תהליך הניקיון מבצעים ריכוך של סיבי השטיח, וזאת כדי להחזיר לשטיח את המרקם הרך והנעים שלו.

החזרת השטיח לבית הלקוח

עם תום תהליך של ניקוי שטיחים בחיפה תארוז החברה את השטיח באריזה אטומה ומתאימה בגודלה, ותחזיר את השטיח לבית הלקוח. כמה נעים לפתוח את האריזה ולחוש את הריח הנפלא והרענן. למשש את השטיח ולגלות את הסיבים הרכים והנקיים כל כך!

לניקיון אחרי שיפוץ בחיפה - הקליקו כאן >>